سامانه سپهتن روی خودروهای حامل محموله‌های خطرناک نصب می‌شود

  mr@ramazani

  به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمدحسین حمیدی با بیان اینکه فاز نهایی سامانه سپهتن (سامانه نظارت و پایش تردد ناوگان حمل‌ونقل عمومی) در نوروز امسال بر روی اتوبوس‌ها راه‌اندازی شد، اظهارداشت: این سامانه، تخلفات اتوبوس‌ها و متعاقب آن، تصادفات اتوبوس‌ها را در نوروز بسیار کاهش داد.
  حمیدی با بیان اینکه کنترل سنتی، دستی و فیزیکی پلیس بر رفتار رانندگان به خصوص در بخش حمل‌ونقل عمومی پاسخگو نیست، افزود: در سال ۹۶ حدود 4/5 میلیون صورت وضعیت مسافری صادر شده که کنترل این حجم جابه‌جایی عملا بدون تجهیزات الکترونیکی مقدور نیست.
  وی با‌اشاره به اینکه شمار اتوبوس‌ها در کشور از چهار هزار دستگاه در سال ۸۶ به ۱۶ هزار دستگاه در سال ۹۶ رسیده است، ادامه داد: این در حالی است که با اقدامات کنترلی پلیس و به‌کارگیری تجهیزات الکترونیکی توانستیم شمار کشته‌های این وسایل نقلیه را از ۵۴۳ نفر در سال ۸۶ به زیر ۲۰۰ نفر در سال ۹۶ کاهش دهیم.
  رئیس‌پلیس راه راهور ناجا با تاکید بر ضرورت توسعه فناوری‌های نوین در حوزه حمل‌ونقل بخصوص ناوگان حمل و‌نقل عمومی، گفت: در عین حال پلیس نیز از فناوری‌های جدید در این حوزه که بتواند از وقوع تصادفات و حوادث جاده‌ای پیشگیری کند، حمایت می‌کند.
  حمیدی از توسعه و تکمیل سامانه سپهتن خبر داد و اظهارداشت: پلیس در تلاش است این سامانه را در سال جاری بر روی خودروهای حامل محموله‌های خطرناک (سوختی، نفتی، مواد شیمیایی) نصب کند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.